Ošetrenie obuvi

 
 
 
 

Návod na ošetrovanie jednotlivých druhov obuvi

 

 

Obuv z hladkých usní - Obuv z hladkých usní je treba zbaviť nečistôt vhodnou kefkou, mäkkou handričkou, prípadne vlhkou špongiou. Suchú useň ošetrite krémom. Vyvarujte sa rozmáčaniu, poškodzuje vzhľad povrchovej úpravy a deformuje tvar. Pokiaľ dôjde k premáčaniu obuvi, dbajte na jej včasné očistenie, vysušenie a nakrémovanie krémom určeným pre príslušný druh usne a typ jej povrchovej úpravy.

 

Vlasové materiály - velúry a nubuky. Vlasové materiály ako velúr alebo nubuk treba čistiť bielou mazaciou gumou, kefovať bez vytrhávania vlasov. Na ošetrenie sú vhodné impregnačné prípravky v sprejoch. Vlasová useň sa nikdy nekrémuje, nenamáča!!!

 

Lakové usne - Lakované usne sa odporúča čistiť mäkkým textilom za sucha alebo mokra. Povrch je nutné chrániť pred chemickými vplyvmi, rozmáčaním a mrazom.

 

Povrstvená useň- Rovnako ako pri lakovanej usni sa odporúča čistiť mäkkým textilom za sucha alebo mokra. Povrch je nutné chrániť pred chemickými vplyvmi, rozmáčaním a mrazom.

 

Plastové materiály - Gumené materiály sa ľahko očistia vodou s prídavkom saponátu a po opláchnutí sa vytrú handričkou. Vyhýbajte sa náhlym zmenám teploty. 

 

Toto označenie informuje o materiále, ktorý tvorí najmenej 80 % plochy

 

 

Pri výbere obuvi dbajte prosím na to, aby zvolený typ, číslo a tvar obuvi presne zodpovedal Vaším potrebám. Nevhodne zvolený typ obuvi, nesprávna veľkosť, šírka alebo tvar obuvi NEMOŽE BYŤ DÔVODOM K NESKORŠEJ REKLAMÁCII.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kvalitné detské kožené topanočky s pružnou podrážkou Little Blue Lamb